---Ndjenjat E Njeriut---
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

---Ndjenjat E Njeriut---

Ndjenjat E Njeriut
 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Antonio Banderas ne nje film si shqiptar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 23
Join date : 24/12/2008
Age : 30
Location : Prishtin

Antonio Banderas ne nje film si shqiptar Empty
MesazhTitulli: Antonio Banderas ne nje film si shqiptar   Antonio Banderas ne nje film si shqiptar Icon_minitime1Wed Dec 24, 2008 1:01 pm

Filmi më i ri i Antonio Banderas dhe Meg Ryan titullohet “My Mom's New Boyfriend”, në të cilin Antonio Banderas ka rolin e një shqiptari. Është një komedi, ku midis protagonistëve të tjerë interpretojnë dhe Selma Blair e Colin Hanks (djali i Tom Hanks). Sipas njoftimeve qe shperndahen nga sajte te ndryshme ne internet në këtë film tregohet për një hajdut veprash arti që interpretohet prej Banderas dhe personazhi ka origjinë shqiptare.

Meg Ryan është e dashura e shqiptarit në film, e cila mendohet se bashkëpunon me të në këtë vjedhje, ndaj FBI-ja vendos për të investiguar këtë çift. Në film çifti viziton një restorant shqiptar, ku kishte flamuj shqiptarë kudo, raki e shumë elemente të tjerë tradicionalë shqiptarë. “I dashuri i ri i mamit” ende nuk ka dalë në kinema , por flitet se do të shfaqet në ekranin e gjerë këtë verë. Kjo nuk është hera e parë që regjisorët e filmave në botë, për të prezantuar subjektet apo rolet e tyre negative, zgjedhin personazhe me origjinë shqiptare. Ne nje nga serite e fundit te "James Bond" flitej perseri per nje personazh negativ nga Shqiperia. Urime Shqiperi! Teksa qeveria po shpenzon miliona per spote televizive ne CNN apo Euronews me ane te te cilave te nxise nje imazh me pozitiv per vendin, ne Hollivud tashme jemi damkosur si kombi i preferuar per prodhimin e hajduteve, krimineleve, vrasesve me pagese dhe mashtruesve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albalove.albanianforum.net
 
Antonio Banderas ne nje film si shqiptar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
---Ndjenjat E Njeriut--- :: Arti, Kultura, Trupi & Shëndeti, Moda, Lifesile, VIP :: Kinematografia-
Kërce tek: